مصرف مواد ناریه همواره به عنوان یکی از شاخصهای توسعه کشورها ملحوظ نظر متخصصان برنامه ریزی بوده و بعنوان نماد رشد صنایع ، معادن ، زیرساختها و ... تلقی می گردد. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و شاخصهای رشد مصرف مواد ناریه بیانگر این مدعاست.

اما در کنار این مهم اولویت اساسی تر مصرف بهینه و استاندارد مواد ناریه و رعایت این استاندارد ها در تمامی زنجیره مصرف از تولید تا انفجار خواهد بود.

حمل مواد ناریه از حساس ترین قسمتهای زنجیره مصرف این مواد بوده و به لحاظ حمل این مواد در سطح جاده های کشور از اهمیت بالایی برخوردار است تا جائی که طی جلسات متعدد کارشناسی و کلان مدیریتی لزوم بستر سازی جهت بهینه نمودن حمل این کالا از طریق تاسیس شرکتهای تخصصی به تصویب رسیده و نهایتا در مورخه  87/8/25  کمیسیون مرکزی نظارت بر مواد ناریه شورای امنیت کشور مجوز تاسیس شرکت را به انجمن صنفی شرکتهای خدمات آتشکاری ارائه و شرکت ایرانیان پس از تشکیل پرونده در قالب تعاونی در مورخه  87/10/02 با مشارکت 19 شرکت خدماتی به ثبت رسید. بلافاصله با تشکیل هیأت مدیره و کادر مدیریتی شرکت که تماما از اعضاء با سابقه در امر مواد ناریه و بعضا حمل و نقل اینگونه مواد هستند ، برنامه 9 ساله فعالیت شرکت ، ساختار سازمانی و استراتژی حرکت شرکت   به اهداف بلند مدت ترسیم و بصورت عملی از مورخه  88/1/20 فعالیت اجرائی آن آغاز گردید.در حال حاضر تعداد سهامداران 20 شرکت خدماتی می باشد.

اقداماتی از قبیل تمرکز حمل شرکتهای عضو از طریق تعاونی ، هماهنگی با دستگاههای امنیتی در خصوص نحوه عمل ، اخذ پارامترهای ایمنی مربوط به حاملها از ساصد، تدوین چک لیست کنترل حاملها و اعمال این آیتم ها در مبادی حمل ، تدوین آئین نامه جامع بکارگیری رانندگان خودمالک و ... از نکات کلیدی شروع فعالیت شرکت بود.

همزمان با اجرائی شدن فعالیت ها اقدامات در خصوص اخذ مجوز قانونی از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز آغاز که بحمد ا... با درایت و حسن تدبیر مدیران ارشد مجموعه حمل ونقل کشور مجوز فعالیت سراسری این شرکت در مورخه  88/10/12 با کد فعالیت 11703 صادر و ابلاغ گردید، همچنین پروانه فعالیت این شرکت توسط سازمان حفاظت اطلاعات ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز طی شماره- 78/21/036/س صادر وابلاغ گردید، این شرکت اولین و تنها دارنده مجوز حمل مواد ناریه در کشور بوده و رجاء واثق دارد تا اعتماد مجموعه مدیریتی کشور را پاس داشته و نمونه ای از الگوی مدیریتی تخصصی  باشد، با این شرح به عمده فعالیت های صورت پذیرفه و اهم برنامه ها به شرح ذیل اشاره می نماید.

 

1-       خرید 30 دستگاه کامیونت متناسب با نیازهای حمل کشور.

2-      عقد قرارداد ساخت کانتین بار استاندارد حاملها با هماهنگی موسسه استانداراد دفاعی ایران و نصب بر روی 40 دستگاه کامیون سنگین تک و جفت.

3-       تجهیز تعداد 6 دستگاه تریلر مسقف جهت جابه جایی محمولات تناژ بالا.   

4-      استقرار سامانه AVL  برای کنترل آنی حاملها. (GPS  بر پایه ارسال اطلاعات با GPRS)

5-      سرمایه گذاری از طریق منابع بانکی و مشارکت و منابع داخلی شرکت جهت توسعه ناوگان.

6-      راه اندازی کامل دفتر تهران و اصفهان جهت صدور بارنامه از این مبادی و تکمیل کادر مورد نیاز اداری و عملیاتی.    

7-      کادرسازی و آموزش پرسنل شاغل براساس برنامه های توسعه ای و برگزاری آموزشهای لازم برای پرسنل.

8-      نیل به آمار حمل بیش از 80 درصدی از کل حمل کشور در بخش مواد ناریه

9-      تنظیم مقررات و ضوابط بکارگیری ، آموزش و کنترل رانندگان ناوگان حمل و نقل موا دناریه و اشتغال آنان بر اساس این فرآیند.

10-    مطالعه و تحقیق پیرامون روشهای نوین حمل مواد ناریه و شرکت در جلسات کمیته تخصصی تدوین دستورالعمل حمل مواد ناریه در موسسه استاندارد دفاعی ایران IDS

11-    دریافت گواهینامه ISO 10002- ISO 14000 – ISO 9001

      12-    اخذ پروانه فعالیت 3 ساله حمل مواد خطرناک بعنوان اولین و تنها شرکت مجاز.

 در خاتمه از تلاش تمامی مدیران دلسوز در عرصه کنترل مواد ناریه برای تحقیق و ساماندهی به موضوع حمل و نقل قدردانی نموده ، امید آن داریم تا با راهنمایی و مساعدت بیش از پیش آنان در جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی ارائه خدمات تلاش نمائیم.

- محمدرضا رمضان پور (مدیرعامل و عضو هیإت مدیره)

- طاهر فاضلی (رئیس هیإت مدیره)

- حمید اشتری (نایب رئیس هیإت مدیره)

- غلامرضا اردوبادی (عضو هیإت مدیره)

- مهدی آقاعابدی (عضو هیإت مدیره)

ساختار سازمانی ارتباط با ما گالری فیلم گالری عکس معرفی صفحه اصلی مطبوعات